Багери гасеничари од Австрија

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Багери гасеничари од Австрија: 59 огласа

багер гасеничар VOLVO EC300DL *UNUSED
10
€ 139.000 USD ≈ US$ 154.373
Година 2018 Километража 8 м/ч Сила 228 kW
Австрија, Neumarkt
багер гасеничар LIEBHERR R 932 T
6
преговара
Година 2002 Километража 6000 м/ч Сила
Австрија, Wien
багер гасеничар TAKEUCHI TB1140
9
преговара
Година 2012 Километража 11324 м/ч Сила 73 kW
Австрија, Haid
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
багер гасеничар CATERPILLAR 336 FLN XE
22
преговара
Длабочина на копање 7.4 м Радиус на копање 11.2 м Висина за истовар 7.1 м
Година 2016 Километража 2635 м/ч Сила 320 кс
Австрија, Kalsdorf bei Graz
багер гасеничар KOMATSU PC 228 USLC 3
8
€ 35.000 USD ≈ US$ 38.871
Евро Euro 2 Длабочина на копање 6620 м
Година 2007 Километража 11325 м/ч Сила 110 kW
Австрија, Kalsdorf bei Graz
багер гасеничар CATERPILLAR 329 ELN
22
€ 121.000 USD ≈ US$ 134.383
Длабочина на копање 7250 м
Година 2014 Километража 4788 м/ч Сила 243 кс
Австрија, Kalsdorf bei Graz
багер гасеничар VOLVO EC220EL *Oilquick OQ70/55 Neu
15
€ 94.000 USD ≈ US$ 104.396
Година 2015 Километража 5601 м/ч Сила
Австрија, Neumarkt
багер гасеничар CATERPILLAR 329 E LN
23
€ 121.000 USD ≈ US$ 134.383
Година 2014 Километража 4788 м/ч Сила 243 кс
Австрија, 8401 Kalsdorf Bei Graz
багер гасеничар CATERPILLAR 323 F L
9
€ 129.000 USD ≈ US$ 143.267
Година 2016 Километража 3941 м/ч Сила 166 кс
Австрија, Linz
багер гасеничар TAKEUCHI TB 175
6
преговара
Година 2008 Километража 7000 м/ч Сила 45.3 kW
Австрија, Bergland
багер гасеничар CATERPILLAR 329 E LN
10
€ 118.000 USD ≈ US$ 131.051
Година 2014 Километража 4836 м/ч Сила 243 кс
Австрија, Fischamend
багер гасеничар CATERPILLAR 336 FL XE
10
€ 189.900 USD ≈ US$ 210.903
Година 2015 Километража 5185 м/ч Сила
Австрија, Linz
багер гасеничар CATERPILLAR 320 DL
11
преговара
Година 2012 Километража 9067 м/ч Сила
Австрија, Haid
багер гасеничар CATERPILLAR 345 B L
10
€ 58.900 USD ≈ US$ 65.414
Година 1999 Километража 26507 м/ч Сила
Австрија, Linz
багер гасеничар CATERPILLAR 329ELN
10
€ 118.000 USD ≈ US$ 131.051
Длабочина на копање 7250 м Капацитет на хидраулична пумпа 494 бар
Година 2014 Километража 4836 м/ч Сила 240 кс
Австрија, Fischamend
багер гасеничар KOMATSU PC210LC-7K
9
преговара
Година 2004 Километража 22848 м/ч Сила
Австрија, Haid
Омилени : 0 Споредба : 0