Багери гасеничари HITACHI Euro 4

Резултати од пребарување: 20 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Багери гасеничари HITACHI: 20 огласа

багер гасеничар HITACHI ZX 210LCN-6
25
107.500 € USD ≈ 118.500 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 6.18 м Радиус на копање 9.25 м Висина за истовар 6.83 м
Година 12/2017 Километража 2075 м/ч Сила 175 кс
Германија, Lübeck
багер гасеничар HITACHI EX200
14
17.000 US$ EUR ≈ 15.420 €
Евро Euro 4
Година 2008 Километража 2302 м/ч Сила
Кина, Hefei
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
багер гасеничар HITACHI EX200
9
преговара
Евро Euro 4 Длабочина на копање 10 м Радиус на копање 10 м Висина за истовар 10 м Капацитет на хидраулична пумпа 230 бар
Година 05/2011 Километража 2300 м/ч Сила 230 кс
Кина, Shanghai
багер гасеничар HITACHI ZX70
13
20.000 US$ EUR ≈ 18.140 €
Евро Euro 4
Година 01/2015 Километража 2650 м/ч Сила 52 кс
Кина, Shanghai
нови багер гасеничар HITACHI ZX 300LCN-6
25
ВИДЕО
198.500 € USD ≈ 218.800 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 7.22 м Радиус на копање 10.52 м Висина за истовар 7.33 м
Година 04/2019 Километража 5 м/ч Сила 268 кс
Германија, Lübeck
нови багер гасеничар HITACHI ZX 210LCN-6
29
ВИДЕО
139.500 € USD ≈ 153.800 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 6.18 м Радиус на копање 9.25 м Висина за истовар 6.83 м
Година 12/2017 Километража 5 м/ч Сила 175 кс
Германија, Lübeck
нови багер гасеничар HITACHI ZX 210LCN-6
13
ВИДЕО
147.500 € USD ≈ 162.600 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 5.42 м Радиус на копање 9.02 м Висина за истовар 7.67 м
Година 08/2019 Километража 9 м/ч Сила 175 кс
Германија, Lübeck
нови багер гасеничар HITACHI ZX 240N-6
23
ВИДЕО
149.500 € USD ≈ 164.800 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 6.18 м Радиус на копање 9.25 м Висина за истовар 9.67 м
Година 12/2017 Километража 5 м/ч Сила 175 кс
Германија, Lübeck
багер гасеничар HITACHI ZX 300LCN-6
25
ВИДЕО
193.500 € USD ≈ 213.300 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 6.74 м Радиус на копање 10.53 м Висина за истовар 8.9 м
Година 12/2017 Километража 337 м/ч Сила 268 кс
Германија, Lübeck
багер гасеничар HITACHI EX200
5
преговара
Евро Euro 4 Длабочина на копање 6670 м Висина за истовар 6780 м
Година 2013 Километража 3500 м/ч Сила 99 kW
Кина, Shanghai, Jiuting
багер гасеничар HITACHI EX300
8
50.000 US$ EUR ≈ 45.350 €
Евро Euro 4
Година 01/2014 Километража 3500 м/ч Сила 208 кс
Кина, Shanghai
багер гасеничар HITACHI EX200-5
7
24.000 € USD ≈ 26.460 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 7 м Радиус на копање 7 м Висина за истовар 7 м Капацитет на хидраулична пумпа 300 бар
Година 11/2010 Километража 5600 м/ч Сила 236 кс
Кина, Shanghai
багер гасеничар HITACHI EX200-2
5
13.000 € USD ≈ 14.330 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 7 м Радиус на копање 7 м Висина за истовар 7 м Капацитет на хидраулична пумпа 500 бар
Година 10/2007 Километража 5300 м/ч Сила 233 кс
Кина, Shanghai
багер гасеничар HITACHI ZX200G
5
39.000 € USD ≈ 43.000 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 9 м Радиус на копање 9 м Висина за истовар 9 м Капацитет на хидраулична пумпа 200 бар
Година 06/2015 Километража 2300 м/ч Сила 220 кс
Кина, Shanghai
багер гасеничар HITACHI ZX230
6
49.000 € USD ≈ 54.020 US$
Евро Euro 4 Длабочина на копање 7 м Радиус на копање 7 м Висина за истовар 7 м Капацитет на хидраулична пумпа 500 бар
Година 06/2013 Километража 1600 м/ч Сила 268 кс
Кина, Shanghai
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 20 огласа
Прикажи
Претплати се