Багери гасеничари CATERPILLAR F-series

Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Багери гасеничари CATERPILLAR F-series: 28 огласа

багер гасеничар CATERPILLAR 352 F
5
преговара
Година 2015 Километража 7900 м/ч Сила
Израел, Ramat Hasharon
багер гасеничар CATERPILLAR 323 F L
9
€ 136.000 USD ≈ US$ 151.558
Година 2016 Километража 3941 м/ч Сила 166 кс
Австрија, Linz
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
багер гасеничар CATERPILLAR 390F MH
8
преговара
Година 2018 Километража Сила
Белгија, Maasmechelen
багер гасеничар CATERPILLAR 313F LG C
17
€ 58.000 USD ≈ US$ 64.635
Година 2015 Километража 4700 м/ч Сила
Литванија, Kaunas
нови багер гасеничар CATERPILLAR 352F
12
€ 335.000 USD ≈ US$ 373.324
Евро Euro 6 Длабочина на копање 7510 м
Година 04/2019 Километража 5 м/ч Сила 417 кс
Германија, Erftstadt
багер гасеничар CATERPILLAR 311F LRR
28
€ 114.500 USD ≈ US$ 127.599
Евро Euro 3 Длабочина на копање 5.59 м Радиус на копање 8.1 м Висина за истовар 5.77 м
Година 12/2017 Километража 283 м/ч Сила 73 кс
Германија, Lübeck
багер гасеничар CATERPILLAR 313F LGC
23
€ 58.900 USD ≈ US$ 65.638
Евро Euro 3 Длабочина на копање 5.53 м Радиус на копање 8.17 м Висина за истовар 6.1 м
Година 12/2016 Километража 3587 м/ч Сила 70 кс
Германија, Lübeck
багер гасеничар CATERPILLAR 326F
7
преговара
Година 2016-01-01 Километража 2260 м/ч Сила
Холандија, Haaften
багер гасеничар CATERPILLAR 374F LME
24
€ 367.500 USD ≈ US$ 409.542
Година 2015-01-01 Километража 5839 м/ч Сила
Холандија, Vuren
багер гасеничар CATERPILLAR 374F LME
35
€ 367.500 USD ≈ US$ 409.542
Година 01/2015 Километража 5839 м/ч Сила
Холандија, Vuren
багер гасеничар CATERPILLAR 330F
16
€ 180.000 USD ≈ US$ 200.592
Година 2016-01-01 Километража 4714 м/ч Сила
Холандија, Vuren
багер гасеничар CATERPILLAR 330F
13
€ 195.000 USD ≈ US$ 217.308
Година 2016-01-01 Километража 3890 м/ч Сила
Холандија, Vuren
багер гасеничар CATERPILLAR 330F
16
€ 180.000 USD ≈ US$ 200.592
Година 01/2016 Километража 4714 м/ч Сила
Холандија, Vuren
багер гасеничар CATERPILLAR 330F
13
€ 195.000 USD ≈ US$ 217.308
Година 01/2016 Километража 3890 м/ч Сила
Холандија, Vuren
багер гасеничар CATERPILLAR 2015 352 F
14
€ 219.000 USD ≈ US$ 244.054
Година 2015 Километража Сила 317 kW
Полска, Mogilany
Омилени : 0 Споредба : 0