Автомобили PEUGEOT

Резултати од пребарување: 137 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Автомобили PEUGEOT: 137 огласа

патничко комбе PEUGEOT Boxer 2,5 TURDO D
8
990 € USD ≈ 1.069 US$
Патничко комбе
Седишта 9
Година 6/1996 Километража 315291 км Сила 103 кс
Словачка, Levice
хеџбек PEUGEOT 3008
7
3.400 € USD ≈ 3.672 US$
Хеџбек
Евро Euro 4
Година 6/2010 Километража 288075 км Сила 109 кс
Словачка, Levice
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
патничко комбе PEUGEOT Boxer HDI  Minibuss boxer
30
аукција 505,60 € NOK USD 5.100 NOK ≈ 546,10 US$
Патничко комбе
Година 2006 Километража 297644 км Сила 128 кс
Норвешка, Lillehammer
мини комбе PEUGEOT Partner Tepee 1.6HDI/88kw / klima
20
9.450 € USD ≈ 10.210 US$
Мини комбе
Седишта 5
Година 2016-09 Километража 102600 км Сила 120 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
караван PEUGEOT 407 SW combi
13
3.100 € USD ≈ 3.348 US$
Караван
Евро Euro 5
Година 2008-03-01 Километража 230000 км Сила 100 kW
Чехија, Česká Lípa
хеџбек PEUGEOT 307 SW 1,6i/80KW / 5 SITZE / AUTO.KLIMA
15
800 € USD ≈ 864,10 US$
Хеџбек
Седишта 5
Година 2003-01 Километража 327040 км Сила 109 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
товарно-патничко комбе PEUGEOT Boxer 2.2HDI/96kw L2H1 / 6 sitze / klima
15
8.750 € USD ≈ 9.451 US$
Товарно-патничко комбе
Зафатнина V=6.56 м³ Седишта 6
Година 2013 Километража 140580 км Сила 131 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
товарно-патничко комбе PEUGEOT Boxer 2.2HDI/96kw L2H1 / 6 sitze / klima
15
8.750 € USD ≈ 9.451 US$
Товарно-патничко комбе
Зафатнина V=6.56 м³ Седишта 6
Година 2013 Километража 140580 км Сила 131 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
хеџбек PEUGEOT 5008 1.6HDI/82kw / tempomat / klima
19
4.750 € USD ≈ 5.130 US$
Хеџбек
Седишта 5
Година 2011-04 Километража 271740 км Сила 111 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
патничко комбе PEUGEOT Boxer 2.2HDI/88kw L2H2 / 9 sitze/ AHK
17
4.550 € USD ≈ 4.914 US$
Патничко комбе
Седишта 9
Година 2007-07 Километража 364000 км Сила 120 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
патничко комбе PEUGEOT 2.0HDI L2H1
20
7.900 € USD ≈ 8.533 US$
Патничко комбе
Седишта 9
Година 2013-08 Километража 195094 км Сила 163 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
мини комбе PEUGEOT Expert Tepee 2.0HDI /L2H1
20
7.900 € USD ≈ 8.533 US$
Мини комбе
Седишта 8
Година 2013-08 Километража 195094 км Сила 163 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
хеџбек PEUGEOT 308  1.6 nafta
8
5.300 € USD ≈ 5.725 US$
Хеџбек
Носивост 2100 кг Седишта 5
Година 2013-08 Километража 178095 км Сила 92.45 кс
Чехија, Nove Straseci
патничко комбе PEUGEOT Boxer/Bus/20 Sitze
15
4.990 € USD ≈ 5.390 US$
Патничко комбе
Евро Euro 3 Седишта 20
Година 2002 Километража 325716 км Сила 128 кс
Германија, Renchen
мини комбе PEUGEOT 807 2.2
19
1.850 € USD ≈ 1.998 US$
Мини комбе
Седишта 7
Година 2004 Километража Сила
Холандија, Woudenberg
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 137 огласа
Прикажи
Претплати се