Автомобили CITROEN Jumper

Резултати од пребарување: 29 огласа
Прикажи
Претплати се
Филтер
Сортирање Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Километража Сила

Автомобили CITROEN Jumper: 29 огласа

патничко комбе CITROEN Jumper 2.8
15
7.300 € USD ≈ 7.885 US$
Патничко комбе
Евро Euro 4 Седишта 20
Година 2017-06-06 Километража 180400 км Сила
Бугарија, гр.Харманли
ново амбулантно возило CITROEN JUMPER L2H2 2,2 BLUE HDI 165 BVM6
10
42.000 € USD ≈ 45.360 US$
Амбулантно возило
Евро Euro 6
Година 10/2019 Километража 15 км Сила 121 kW
Хрватска, Buzet
PRO
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Видете ја понудата
патничко комбе CITROEN Jumper 30 L2H1
19
7.900 € USD ≈ 8.533 US$
Патничко комбе
Евро Euro 4 Седишта 2
Година 2009-04 Километража 199000 км Сила 120 кс
Чехија, Nové Strašecí
патничко комбе CITROEN Jumper 2.2HDI / L2H2 / LBW
20
9.000 € USD ≈ 9.721 US$
Патничко комбе
Седишта 9
Година 2009-04 Километража 193000 км Сила 120 кс
Чехија, Praha 10 –Štěrboholy
товарно-патничко комбе CITROEN jumper
15
2.078 € PLN USD 8.900 PLN ≈ 2.244 US$
Товарно-патничко комбе
Седишта 9
Година 2004-08 Километража 445000 км Сила 120 кс
Полска, Staszów
пикап CITROEN Jumper 35 2.2 HDI L3 Zwaar DC VOORZIEN VAN DUBB.CABINE+OPEN LAAD
23
ВИДЕО
9.950 € USD ≈ 10.750 US$
Пикап
Носивост 1368 кг Евро Euro 5 Зафатнина V=284 м³ Седишта 7
Година 2012-05-25 Километража 142735 км Сила 150 кс
Холандија, Limmen
патничко комбе CITROEN Jumper Kombi 30 L1H1 Shine Blue-HDi 130
12
17.900 € USD ≈ 19.330 US$
Патничко комбе
Евро Euro 6 Седишта 9
Година 2020 Километража 10 км Сила 129 кс
Шпанија, BENICARLÓ CASTELLÓN
амбулантно возило CITROEN Jumper
6
преговара
Амбулантно возило
Седишта 4
Година 04/2011 Километража Сила
Франција, SAINT MAX
патничко комбе CITROEN Jumper 33 2.2 HDI L2H2 9 persoons/rolstoelvervoer/lift airco
28
ВИДЕО
15.661 € USD ≈ 16.920 US$
Патничко комбе
Носивост 760 кг Евро Euro 5 Седишта 8
Година 2013 Километража 152175 км Сила 111 кс
Холандија, Houten
товарно-патничко комбе CITROEN JUMPER L4 H2 MAXI 7-OSOBOWY + ŁADOWNOŚĆ 1280 KG BRYGADOWY 69 TYŚ
40
16.110 € PLN USD 69.000 PLN ≈ 17.400 US$
Товарно-патничко комбе
Носивост 1280 кг Зафатнина V=15 м³ Седишта 7
Година 2016-4 Километража 71398 км Сила 130 кс
Полска, Daleszyce
товарно-патничко комбе CITROEN Jumper 2.2
6
5.000 € USD ≈ 5.400 US$
Товарно-патничко комбе
Година 07/2001 Километража 66189 км Сила
Франција, LIPOSTHEY
патничко комбе CITROEN Jumper
5
преговара
Патничко комбе
Година 2019 Километража 171336 км Сила
Холандија, Kruiningen
пикап CITROEN Jumper 3.0 HDI-150 93459 KM OPEN LAADBAK
12
5.950 € USD ≈ 6.427 US$
Пикап
Евро Euro 4 Седишта 3
Година 2008-08-27 Километража 93459 км Сила 158 кс
Холандија, Doornspijk
товарно-патничко комбе CITROEN Jumper 06> 2.2HDI
14
преговара
Товарно-патничко комбе
Седишта 5
Година 2007 Километража 291000 км Сила
Данска, Sindal
патничко комбе CITROEN Jumper
28
14.650 € USD ≈ 15.820 US$
Патничко комбе
Евро Euro 5 Седишта 3
Година 04/2015 Километража 99000 км Сила 131 кс
Литванија, Radviliškis
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 29 огласа
Прикажи
Претплати се