Се продава мотор CATERPILLAR C18 на аукција

PDF
Цена:
— (аукција)
оди на аукција
Контактирајте го продавачот
Тип мотор
Локација Италија Caorso (PC)
Датум на објавување јун 26, 2020
Каталошки број на продавачот 12084433
Аукција 1
Датум на извршување 2020-07-09
Датум на завршување 2020-07-10
Аукцијата започнува за 1 ден
PDF
Опис
Сила на мотор 709.71 кс
Мотор
Сила 710 кс (522 kW)
Состојба
Состојба нов
Опис
VIN WJH03023
Дополнителни информации: Англиски
lot: 265
oil radiator
water radiator
18.1 L
EPA 2007
** IL COMPRATORE E' COMPLETAMENTE RESPONSABILE DELLO SMONTAGGIO E DEL CARICO/ BUYER RESPONSIBLE FOR LOAD OUT ** Closing Time: 2020-07-09 11:12:00 AM
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи